Стрелба в училище в Белград: Ученик уби осем деца и охранител
Най-малко осем деца са убити при пукотевица в сръбско учебно заведение , заяви BBC. Сред жертвите има и охранител.
Българска телеграфна агенция
Ученик от седми клас е стрелял тази заран в учебното заведение, което се намира в центъра на Белград.
Българска телеграфна агенция
Oще шест деца са ранени , както и една учителка. Те са откарани в центъра за незабавна помощ. Трима от потърпевшите са в реанимация, а едно момиче се намира в операционната и лекарите се борят за живота й, съобщи сръбския „ Blic “.
Българска телеграфна агенция
Според изданието незабавно откакто е умъртвил гарда, ученикът се насочил към двете дежурни девойки. Първата е прострелял непосредствено в главата . Момичето е подложено на интервенция, положението й е тежко, а неврохирургите от Клиничния център на Сърбия се борят за живота й. Втората дежурна ученичка е с огнестрелни рани в краката.Полицията в Белград заяви, че е получила сигнал за пукотевица в главното учебно заведение „ Владислав Рибникар “ към 8:40 часа сутринта. Заподозреният, възпитаник от 7 клас е бил задържан. Момчето изстреляло няколко изстрела от револвера на татко си по възпитаници и учебната защита. То е било образцов възпитаник и дете на здравни служащи, татко му е доктор.
Предполага се, че детето е стреляло под въздействието на опиати .
В учебното заведение дойде и министърът на просветата Бранко Ружич.
Българска телеграфна агенция
Полицията работи за установяването на всички обстоятелства и условия по отношение на случая.
Българска телеграфна агенция Ученик от седми клас е стрелял тази заран в учебното заведение, което се намира в центъра на Белград.
Българска телеграфна агенция Oще шест деца са ранени , както и една учителка. Те са откарани в центъра за незабавна помощ. Трима от потърпевшите са в реанимация, а едно момиче се намира в операционната и лекарите се борят за живота й, съобщи сръбския „ Blic “.
Българска телеграфна агенция Според изданието незабавно откакто е умъртвил гарда, ученикът се насочил към двете дежурни девойки. Първата е прострелял непосредствено в главата . Момичето е подложено на интервенция, положението й е тежко, а неврохирургите от Клиничния център на Сърбия се борят за живота й. Втората дежурна ученичка е с огнестрелни рани в краката.Полицията в Белград заяви, че е получила сигнал за пукотевица в главното учебно заведение „ Владислав Рибникар “ към 8:40 часа сутринта. Заподозреният, възпитаник от 7 клас е бил задържан. Момчето изстреляло няколко изстрела от револвера на татко си по възпитаници и учебната защита. То е било образцов възпитаник и дете на здравни служащи, татко му е доктор.
Предполага се, че детето е стреляло под въздействието на опиати .
В учебното заведение дойде и министърът на просветата Бранко Ружич.
Българска телеграфна агенция Полицията работи за установяването на всички обстоятелства и условия по отношение на случая.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




